Dziura w drodze

Ominięcie wszystkich dziur na polskich drogach stanowi nie lada wyczyn i pozostaje tylko czekać, aż taka umiejętność będzie konieczna do zdania państwowego egzaminu na prawo jazdy. Oczywiście gdy przyjdzie nam wymieniać koło na zakurzonym poboczu, poczucie humoru może nas opuścić, jednak ważne abyśmy pamiętali o kilku podstawowych zasadach postępowania w takiej sytuacji.

 

  • ustalmy miejsce zdarzenia – miejscowość, nr drogi czy nazwę ulicy
  • zróbmy zdjęcia uszkodzonego auta, dziury oraz drogi
  • wezwijmy policję lub straż miejską. Często służby te odmawiają przyjazdu gdy nikt nie został ranny, jednak nawet sam fakt zgłoszenia zdarzenia może być pomocny
  • gdy są świadkowie poprośmy ich o dane kontaktowe
  • co do zasady nie powinniśmy naprawiać samochodu zanim nie obejrzy go rzeczoznawca z zakładu ubezpieczeń. Jednak gdy nie możemy czekać, poprośmy serwisanta o pisemne oświadczenie o zakresie uszkodzeń.

W sytuacji gdy posiadamy ubezpieczenie AC i nikt nie został ranny możemy sami podjąć się likwidacji szkody. Jednakże gdy nie mamy wykupionego AC lub nie chcemy utracić zniżek warto postarać się o odszkodowania od zarządcy drogi. Podobnie gdy są osoby ranne, gdyż z polisy AC możemy jedynie naprawić uszkodzony samochód.

 

Gdy poprzez najechanie na dziurę spowodowaliśmy wypadek samochodowy lub kolizję, ważne aby jako przyczynę zdarzenia policja wpisała właśnie takie najechanie, a nie nasz błąd. Powinniśmy również odmówić przyjęcia mandatu, gdyż jego akceptacja oznacza przyjęcie na siebie winy za spowodowanie wypadku.


Polskie Centrum Odszkodowań
ul. Norwida 4, 77-400 Złotów
tel: +48 690 662 169
e-mail: biuro.odszkodowania@onet.pl

Wykonanie:
MAXIMUS - sklep komputerowy